Zawieszka niejedno ma imię. Charms, beads, wisiorek

Rozmaitości

Zawieszka niejedno ma imię. Charms, beads, wisiorek

Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.

14 listopada 2023

Świat różnorodnych zawieszek do biżuterii to wyjątkowa przestrzeń, która umożliwi Ci stworzenie indywidualnej bransoletki czy naszyjnika, a także doda Ci blasku i pewności siebie. Zawieszki to nie tylko elementy ozdobne, ale także sposób na wyrażenie swoich emocji, przekonań i stylu. Często podarowywane są w prezencie, a później mają dla nas wysoką wartość sentymentalną.

 
 

Rodzaje zawieszek

Zastanawialiście się kiedyś ile jest dostępnych rodzajów zawieszek? Ta odpowiedź może Cię zaskoczyć, bo aż trzy! Sfera biżuteryjna od lat rozprzestrzenia się z dużą aktywnością. Dzięki temu każdy z nas ma dostęp do szerokiego asortymentu, w którym możemy szukać biżuterii z najskrytszych marzeń.

 

Zawieszki Coeur De Lion

 

Czym są popularne charmsy?

Popularne charmsy to synonimy spersonalizowanych bransoletek. Ich fenomen polega na tym, że składają się z łańcuszka, do którego możemy przyczepić różnorodne zawieszki tzw. charmsy, które mogą przyjmować różne kształty i są łatwe w założeniu. Każdy z nich może symbolizować ważne wydarzenie z życia, przełomowe momenty, być elementem przypominającym o jakiejś o sobie lub stanowić ozdobny detal. Bransoletka z charmsami może wywołać wiele emocji i dzięki niej mamy możliwość bliższego poznania jej właścicielki.

 

Fenomen wisiorków

Wisiorki to ozdoba najczęściej wyprodukowana z metalu. Jest elementem przyczepianym do łańcuszka, sznurka lub bransoletki. Stanowi wyjątkowe dopełnienie każdej biżuterii i podobnie jak charmsy może być symbolem, który przypomina o ważnych wydarzeniach i miłych wspomnieniach. Wisiorki występują w różnych wariantach. Może być to kamień szlachetny, minimalistyczne wzornictwo, różny kształt lub wisiorek „statement”, który charakteryzuje się dużym rozmiarem i będzie centrum całej stylizacji.

 

Wisiorki Victoria Cruz

 

Beads jako topowy trend

Beads to małe, ozdobne koraliki z otworem, przez który można je nawlec na biżuterię lub inne akcesoria. Występują w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów, materiałów i kolorów. Były one używane przez różne kultury do tworzenia ozdób osobistych lub handlu. Co ciekawe, są one również używane w praktykach religijnych i zdobią różańce.

 

Ostateczny wybór: czym się kierować?

Wybór odpowiedniej zawieszki to spore wyzwanie, które może przynieść wiele zmartwień. Zawieszka, którą wybierzesz, powinna mieć szczególne znaczenie dla osoby, która będzie jej użytkownikiem. Przedstawimy Ci kilka punktów, które zawsze pomogą Ci w wyborze tej wyjątkowej i unikalnej.

  • Znaczenie i symbolika: Najważniejszą kwestią jest znaczenie lub symbolika danej zawieszki. Co oznacza dla Ciebie lub osoby, której ją podarowujesz? Może reprezentować szczególne wspomnienie, cechę osobistą lub konkretne wydarzenie w życiu.
  • Materiał: Amulety są wykonane z różnych materiałów, takich jak złoto, srebro, kamienie szlachetne, a nawet drewno. Przy wyborze materiału należy wziąć pod uwagę preferencje użytkownika i ewentualne alergie.
  • Styl: Charms, beads czy wisiorek powinien pasować do gustu osoby, której go podarowujesz i ogólnej estetyki jego biżuterii. Niezależnie od tego, czy jest klasyczny, nowoczesny czy vintage styl powinien być elementem współgrającym z danym użytkownikiem.
  • Rozmiar: Rozważ rozmiar zawieszki w stosunku do biżuterii, do której zostanie przymocowany. Mniejszy charms może być bardziej odpowiedni do delikatnej bransoletki, podczas gdy większy może dobrze sprawdzić się na masywnym naszyjniku.
  • Trwałość: Pomyśl o trwałości zawieszki, zwłaszcza jeśli będzie noszona codziennie. Metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, są trwałe, podczas gdy niektóre kamienie szlachetne mogą być bardziej kruche.
  • Okazja: Pomyśl o okazji, na którą wręczana jest zawieszka. Czy to na urodziny, rocznicę, ukończenie szkoły lub inne specjalne wydarzenie? Okazja może wpłynąć na Twój wybór.
  • Grawerowanie lub personalizacja: Wiele charmsów można wygrawerować lub spersonalizować inicjałami, imionami lub specjalnymi datami, dodając niepowtarzalny akcent do elementu.


Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.