Ahoj przygodo! Biżuteria w stylu marynistycznym

Rozmaitości

Ahoj przygodo! Biżuteria w stylu marynistycznym

Karolina Walczak

Biżuteria to jej największa miłość. Wie o niej wszystko. Żaden splot łańcuszka nie jest jej obcy. Nie tylko świetnie czuje trendy, ale ma do nich oko, gdyż jej pasją jest fotografia. Potrafi uchwycić na zdjęciu to, co nieuchwytne.

11 czerwca 2024

Biżuteria w stylu marynistycznym, zwana również biżuterią żeglarską, czerpie inspirację z morza i wszystkiego, co związane ze światem morskim. Ten styl często zawiera elementy takie jak kotwice, koła statku, muszle, ryby, rozgwiazdy, syreny czy inne symbole oceanu i życia na plaży. Warto zauważyć, że nosi się ją, aby uczcić związek z morzem, miłość do plaży lub jako przypomnienie spokojnych nadmorskich wypadów. Jest to wszechstronny styl, który może wahać się od prostego i eleganckiego do bardziej zabawnego i kapryśnego, co czyni go popularnym wyborem dla tych, którzy cenią piękno i spokój oceanu.

 
 

Odkrywanie morskich inspiracji. Historia biżuterii marynistycznej i jej wprowadzenie na rynek

Biżuteria marynistyczna, zainspirowana oceanami, morzami i żeglarstwem, zyskała popularność na przestrzeni wielu dekad, stając się wyjątkowym elementem w świecie mody i akcesoriów. Choć trudno jest dokładnie określić moment, kiedy biżuteria marynistyczna po raz pierwszy pojawiła się na rynku, jej korzenie można prześledzić od okresu wielkich odkryć geograficznych, gdy żeglarze i podróżnicy przemierzali morza.

 
Biżuteria marynistyczna
 

Początki biżuterii marynistycznej są nierozerwalnie związane z kulturą żeglarską i zamiłowaniem do morza. Inspiracje czerpano z morskich elementów takich jak muszle, gwiazdy morskie, kotwice, a także sznury i węzły używane przez żeglarzy. Te motywy nie tylko symbolizowały miłość do morza, ale również stanowiły amulety, które miały przynosić szczęście i ochronę podczas podróży morskich. Biżuteria marynistyczna często była również noszona przez żeglarzy jako talizman, mający zapewnić im bezpieczną podróż i powrót do domu. Jej popularność wzrosła wraz z rozwojem żeglugi i odkryć geograficznych, a dziś pozostaje popularnym stylem zarówno wśród miłośników morza, jak i osób ceniących elegancję i symbolikę, jaką niesie ze sobą biżuteria inspirowana życiem na oceanie. Warto zauważyć, że z czasem biżuteria marynistyczna była zestawiana z wodoodpornymi zegarkami, co stanowiło nie tylko element funkcjonalny, ale także świadectwo podążania za aktualnymi trendami.

 

Motywy, które można znaleźć w biżuterii marynistycznej

Nie ma wątpliwości, że ten rodzaj biżuterii charakteryzuje się wyjątkową stylistyką i designem. Biżuteria marynistyczna wzbogacona jest o wiele cech i motywów, które stanowią jej symbolikę. Oto kilka charakterystycznych cech, które możesz znaleźć w tego rodzaju biżuterii:

 
  • Kotwice – to klasyczny symbol w biżuterii żeglarskiej, reprezentujący stabilność i siłę. Mogą być prezentowane jako wisiorki lub kolczyki.
  • Muszle – mają różne kształty i rozmiary i są popularnym wyborem na biżuterię inspirowaną morzem. Mogą być stosowane w naszyjnikach, bransoletkach i kolczykach.
  • Ryby i życie morskie – przedstawienia ryb, koników morskich, delfinów i innych stworzeń morskich są powszechne w tym stylu. Dodają uroczego akcentu biżuterii. Niebiesko-biała paleta kolorów – kolory związane z oceanem, takie jak błękity i biele, są często używane w biżuterii w stylu morskim, aby wywołać uczucie przebywania nad morzem.
  • Perły – są elementem często używanym w biżuterii żeglarskiej, ponieważ przywołują piękno oceanu i kojarzą się z klasycznymi i eleganckimi wzorami.
  • Koła okrętowe – znane również jako koła sterowe, to kolejny kultowy symbol morski. Są często używane w kolczykach, wisiorkach i zawieszkach.
 

Biżuteria prosto z błękitnego oceanu

Zanim przedstawimy wam kultową kolekcję w marynistycznym stylu warto zaznaczyć, że styl marynistyczny sięga XIX wieku. Inspiracją do jego powstania był ubiór francuskiej marynarki wojennej, który charakteryzował się koszulami w paski. W późniejszych latach światowej klasy marki takie jak np. Coco Chanel rozprzestrzeniały go na dużą skalę w pokazach modowych. Dzięki temu powstał TOPowy trend, który do tej pory ma duże zainteresowanie.

 
Paul Hewitt
 

Pochodzenie pierwszej kolekcji marynistycznej biżuterii jest trudne do określenia, ponieważ biżuteria jest częścią ludzkiej kultury od tysięcy lat, a motywy morskie były popularnym stylem wykorzystywanym w projektowaniu biżuterii na przestrzeni dziejów. Starożytne kultury, takie jak Egipcjanie, Grecy i Rzymianie, często używały symboli morskich, takich jak muszle, ryby i delfiny w swoich projektach biżuterii. Projekty te odzwierciedlały ich związki z morzem i znaczenie życia morskiego w ich społeczeństwach.

 

Kotwicę rzuć ze stylową biżuterią Hewitt

Biżuteria Paul Hewitt jest inspirowana marynistycznym stylem, a morskie elementy podkreślają ich nieszablonowy design. Zastosowanie oceanicznych kolorów tworzy wyjątkowy kontrast wraz z symbolami i bez wątpienia przykuwa uwagę niejednego miłośnika tego wzornictwa. Zastanawiasz się czym wyróżnia się marynistyczna biżuteria Paul Hewitt? Podpowiadamy!

 
Pierścionki Paul Hewitt
 

W kolekcji nawiązującej do morza czy oceanów kultowa marka Paul Hewitt stawia na różnorodne wzornictwo przedstawiające kotwicę, czy minimalistyczne perły. Świetnym przykładem takich dodatków jest bransoletka Paul Hewitt Phrep XL PH-FB-0041-XL lub subtelny pierścionek Paul Hewitt The Anchor. Dzięki nim możesz poczuć się jak prawdziwy podróżnik lub podróżniczka i poczuć zapach świeżego powietrza nad oceanem. Nie czekaj i przenieść się do marynistycznego świata z biżuterią Paul Hewitt!

 

Morski styl biżuterii Tom Hope

Marka Tom Hope to firma, która funkcjonuje od 2014 roku i aktywnie rozwija swoje skrzydła przez działanie w mediach społecznościowych oraz poprzez wypuszczanie świetnej jakości nowych kolekcji. Dzięki zainteresowaniu żeglarstwem i motywami marynistycznymi marka Tom Hope to produkty, które charakteryzują się specyficznymi nawiązaniami do morza i żeglugi.

 
Tom Hope biżuteria
 

Najczęściej spotykanymi elementami na biżuterii Tom Hope są kotwice, muszle czy nawiązanie kolorystyczne do świata oceanów. Dominującymi kolorami w biżuterii tej marki jest odcień bieli i niebieskiego. Kultowe bransoletki tj. Tom Hope Seychelles Bracelet Silver TM0648 czy Tom Hope Hybrid TM0436 cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na markę, ale także na wysoką jakość wykonania i wyjątkowe wzornictwo.

 

Zanurz się w uroku morskiej biżuterii

Nie ma wątpliwości, że biżuteria w stylu marynistycznym to jedna z najbardziej wyróżniających się kolekcji. Dlaczego tak jest? Wykorzystanie wzorów i kolorów inspirowanych oceanem dodaje elegancji, tworząc akcesoria, które przemawiają do entuzjastów marynictwa i osób poszukujących wyjątkowego, inspirowanego naturą stylu. Biżuteria morska jest atrakcyjnym wyborem dla osób, które chcą urozmaicić swoją modę poczuciem niesamowitego uroku i piękna.


Karolina Walczak

Biżuteria to jej największa miłość. Wie o niej wszystko. Żaden splot łańcuszka nie jest jej obcy. Nie tylko świetnie czuje trendy, ale ma do nich oko, gdyż jej pasją jest fotografia. Potrafi uchwycić na zdjęciu to, co nieuchwytne.