W obliczu trudnych wyborów – jaki kamień wybrać w pierścionku zaręczynowym?

Porady

W obliczu trudnych wyborów – jaki kamień wybrać w pierścionku zaręczynowym?

Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.

24 kwietnia 2023

Istnieją takie momenty w życiu, które wywierają znaczący wpływ na naszą przyszłość. Jednym z nich są zaręczyny. Moment niezwykle ekscytujący, wzruszający, ale i kłopotliwy. Pojawia się pytanie, jaki pierścionek wybrać? Czy postawić na diamenty? A może na inny kamień? Wskażemy trzy najpopularniejsze kamienie. Ponadto opowiemy o ich symbolice.

 

Pierwszy krok na nowej drodze życia

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu człowieka. Jest to decyzja, by związać się kimś i ślubować mu wierność, miłość i bezpieczeństwo. Szeroka oferta pierścionków zaręczynowych może wprawić w zakłopotanie. Gubimy się w gąszczu możliwości. Warto na początek zastanowić się nad kolorem złota. Czy wybieramy klasyczny żółty odcień? Czy może coraz popularniejsze białe złoto, idealne dla wielbicielek srebrnej barwy? Następnie skupmy się na kamieniu. Czy ma być jeden, czy może kilka mniejszych? No i najtrudniejsze, jaki kamień wybrać? Podpowiadamy, jakie są trzy najpopularniejsze.

 
pexels pobrane jesus arias 2894864
 

Bo kobiety kochają diamenty

Pierwszym oczywistym wyborem jest pierścionek zaręczynowy z diamentem. Dlaczego? Ponieważ uznawany jest za jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Odpowiednio oszlifowany, przepięknie odbija światło. Kamień ten charakteryzuje się również niezwykłą twardością, która wynosi 10 w skali Mohsa. Kobiety kochają biżuterię z diamentami. Subtelne kolczyki czy naszyjniki prezentują się niezwykle elegancko. Dlatego diamenty wydają się naturalnym wyborem. Można zdecydować się na pierścionek z jednym głównym kamieniem lub z pomniejszymi osadzonymi wokoło. Mnogość wzorów i stylów jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego, uzależnionego od własnych preferencji. Czy i jakie znaczenie mają diamenty? Diament jest symbolem trwałości, miłości, pożądania, jak i bogactwa. Ponadto oznacza również czystość i mądrość. Niektórzy wierzą, że podarowanie ukochanej pierścionka z diamentem cementuje związek.

 
zdjęcie z pexels sasha kim 8484214
 

Symbol miłości zaklęty w rubinie

Kolor czerwony uznawany jest za symbol namiętności, miłości czy też płodności. Jest to kolor, który mocno przykuwa uwagę i nadaje pewności siebie. Podobnie jest z rubinami, zwłaszcza z tymi o intensywnej barwie. Jest to drugi po diamencie najtwardszy kamień. Najdroższym a zrazem najbardziej pożądanym jest rubin gwiaździsty. Prezentuje się on niezwykle efektownie, zupełnie jak gwiazda która rozbłysła wewnątrz kamienia. Jaką symbolikę przypisuje się rubinowi? Oznacza pożądanie, ale i szczere głębokie uczucie. Wiele osób przypisuje mu właściwości ochronne, odgania przeciwności losu i przynosi szczęście. Rubinom przypisuje się też właściwości lecznicze. Bogata symbolika sprawia, że po ten kamień chętnie sięgamy nie tylko w przypadku pierścionków zaręczynowych.

 
zdjęcie z pexels superlens pgotography 4595716
 

Szmaragdy na nową drogę życia

Szmaragdy przyciągają wzrok cudowną barwą. Prezentują się elegancko. Upodobała je sobie sama Kleopatra. Ciekawa jest symbolika tego szlachetnego kamienia. Starożytni Rzymianie upatrywali w nim piękno i miłość pochodząca wprost od bogini Wenus. Obecnie szmaragd oznacza wierność, bezpieczeństwo, jak i odrodzenie. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie biżuterii damskiej ze szmaragdem? Przede wszystkim kupujmy tylko i wyłącznie w sprawdzonych miejscach, w których otrzymamy poświadczony certyfikat autentyczności. Dlaczego? Prawdziwość szmaragdu bardzo trudno sprawdzić, pomocne mogą być inkluzje znajdujące się wewnątrz kamienia.

 
zdjęcie z pexels parcerografo 13613422
 

Pierścionki zaręczynowe o niejednej barwie

Moda ślubna jest kapryśna i zmienna. Dlatego pierścionek zaręczynowy wybierajmy pod daną osobę. To przyszłej narzeczonej ma przypaść do gustu. W końcu chcemy, żeby powiedziała tak. Ciekawym rozwiązaniem są pierścionki, w których połączono różne kamienie. Pięknie prezentuje się prostokątny szmaragd z osadzonymi wokół malutki diamentami, zwieńczonymi złotem. Podobnie rubiny lubią towarzystwo innych kamieni. Przy ostatecznym wyborze kieruj się sercem, wskaże ci właściwy kierunek!

 
zdjęcie z pexels superlens photography 4595716

Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.