Czym kierować się przy zakupie pierścionka zaręczynowego?

Porady

Czym kierować się przy zakupie pierścionka zaręczynowego?

Laura Fiodor

Ceni minimalizm i najwyższą jakość wykonania. Wybiera biżuterię elegancką i ponadczasową. Kolekcjonuje pierścionki zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Ma ich w swojej kolekcji około pięćdziesięciu. Jej pasją jest szermierka oraz jazda konna.

24 kwietnia 2023

Podjąłeś ważną decyzję w swoim życiu. Przyszła pora na działanie. Już wiesz, że chcesz wykonać ten ważny krok w waszym życiu i oświadczyć się wybrance swojego serca. Potrzebujesz jednej podstawowej rzeczy, no może dwóch. Odwagi i pierścionka. Podpowiemy czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego.

Po pierwsze budżet

Jest to jeden z najważniejszych punktów zakupów, nie tylko zaręczynowych, ale każdych. Znacznie przyspiesza i ułatwia wstępną selekcję. Pamiętaj, żeby określić realną kwotę, którą możesz przeznaczyć na zakup pierścionka bez negatywnego skutku na twoje finanse. Obecnie przepiękne pierścionki można kupić w różnych przedziałach cenowych. Więc nie martw się, na pewno znajdziesz coś w sam raz na palec swojej wybranki. Istnieje zasada, do której w Polsce niewiele osób się stosuje, że wartość pierścionka powinna być równowartością jednej lub dwóch pensji.

 

zdjęcie z pexels karolina grabowska 4386341

 

Po drugie rodzaj kruszcu

Najczęściej wybierane są pierścionki zaręczynowe wykonane ze złota o próbie 585 i żółtej barwie. Jest to wybór tradycyjny, ponadczasowy i bezpieczny. Moda ulega zmianom i coraz częściej panowie decydują się na zakup pierścionka wykonanego z białego złota. Prezentuje się niezwykle szlachetnie. Stanowi również szlachetniejszą alternatywę dla srebra. Idąc z duchem czasów, coraz więcej osób sięga również po platynę, nie tylko w przypadku obrączek, ale i pierścionków zaręczynowych. Dlaczego? Metal ten cechuje niezwykła wytrzymałość, dzięki czemu nie rysuje się tak łatwo jak złoto. Nie ulega również uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto platyna jest wprost stworzona dla alergików, ze względu na swoje hipoalergiczne właściwości. Wadą jest cena, wynikająca z jej ograniczonej dostępności oraz waga. Jest nieco cięższa od złota, co może być uciążliwe zwłaszcza dla kobiet o szczupłych dłoniach.

 

zdjęcie pexels esther huynh bich 2307018

 

Po trzecie rodzaj kamienia

Istotnym kryterium jest również rodzaj, jak i ilość kamieni. Warto wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale i preferencje wybranki. Warto zwrócić uwagę, jaką biżuterię już nosi, na jakie pierścionki zwraca uwagę. Przydatny, choć niebezpieczny może być research wśród przyjaciółek. Ryzykujemy niestety, że któraś się wygada. Najpopularniejsze są oczywiście diamenty. Najczęściej wybierane są pierścionki z jednym kamieniem. Coraz częściej panowie decydują się na inne kamienie szlachetne jak rubiny, szmaragdy czy szafiry. Przepięknie, choć dość charakterystycznie prezentują się czarne diamenty, jest to odważny i dość kosztowny wybór. Ze względu na ograniczoną dostępność są one dość drogie.

 

zdjęcie pexels transtudios photography video 3684783

 

Po czwarte styl

Klasyczne pierścionki zaręczynowe charakteryzują się wysoko osadzonym kamieniem. Może to być jeden większy kamień lub wiele pomniejszych, które stworzą całość. Natomiast coraz częściej zaręczynowe pierścionki przybierają różne, nawet fantazyjne kształty. Często są to formy obrączek wysadzanych diamentami. Dużą popularnością cieszą się pierścionki przypominające znak nieskończoności. Dla osób ceniących nietuzinkowe, odważne propozycje sugerujemy kolorowe kamienie szlachetne, które świetnie się czują w towarzystwie diamentów. Jeśli chodzi o styl, istotny jest nie tylko kształt, ale i kolor. Od dłuższego czasu gorącym trendem jest wielobarwna biżuteria. Tendencja ta dotyczy również pierścionków na zaręczyny. Wygląda to nowocześnie, jak również łatwo do nich dobrać pozostałe elementy biżuterii damskiej.

 

zdjęcie pobrane z pexels tara winstead 6479595

 

Po piąte rozmiar

Najwięcej kłopotu sprawia dobór odpowiedniego rozmiaru. Sprawa jest prosta, jeśli posiadamy pierścionek przyszłej panny młodej. Wystarczy pokazać go jubilerowi a on przy pomocy pierścionków pomiarowych lub trzpienia miarowego określi odpowiedni rozmiar. Pamiętajmy o dwóch ważnych kwestiach, po pierwsze musimy wziąć pod uwagę kostkę, przez którą przechodzi pierścionek. Jeśli jest ona nieco szersza niż reszta palca, powiedzmy o tym jubilerowi. Skoryguje on pomiar, uwzględniając tę zmienną. Po drugie pierścionek zaręczynowy zazwyczaj noszony jest na palcu serdecznym i to do niego ma on pasować. Więc ważne, by posiadać pierścionek, który wybranka nosi właśnie na tym palcu. Jakie rozmiary są najpopularniejsze? Zwłaszcza dwa przodują w statystykach. Mianowicie pierścionki w rozmiarze 11 oraz 12.

 

zdjęcoe z pexels maksim goncharenok 4354598

 

Bo liczą się czyny na zaręczyny

Cała oprawa zaręczyn, łącznie z pierścionkiem powinna być dopasowana do przyszłej wybranki. Coraz częściej wybór pada na niestandardowe pierścionki. Jeśli szukasz czegoś delikatnego i dziewczęcego postaw na różowe złoto. Pamiętajmy, że chodzi o wyrażenie najwyższych emocji, jak i chęci bycia na dobre i na złe z tą jedną wyjątkową osobą. Pierścionek ma tylko symbolizować te uczucia, z czasem może stać się również cenną rodzinną pamiątką.


Laura Fiodor

Ceni minimalizm i najwyższą jakość wykonania. Wybiera biżuterię elegancką i ponadczasową. Kolekcjonuje pierścionki zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Ma ich w swojej kolekcji około pięćdziesięciu. Jej pasją jest szermierka oraz jazda konna.