Przygotowanie prezentu z okazji zawarcia związku małżeńskiego stawia niekiedy ogromne wyzwanie. Forma upominku może być przeróżna. Warto gównie skupić się na pragnieniach i więzi z osobą obdarowaną. Zapewne podarunek w postaci nietuzinkowej biżuterii z pewnością wyrazi oraz podkreśli najważniejszy dzień młodej pary wstępującej na nową drogę życia. Zatem podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze wyrobów i ozdób jubilerskich zarówno dla panny, jak i pana młodego. Możliwości jest bardzo wiele, lecz nade wszystko, należy uwzględnić gust i upodobania osób, które ten prezent otrzymają.

czytaj dalej

Biżuteria na prezent ślubny/ślubna

(5)

Popularność
 1. -10%
  Kolczyki Victoria Cruz Arisa Srebro 925 + Złoto 18K Kolczyki Victoria Cruz Arisa Srebro 925 + Złoto 18K
  Darmowa dostawa 24h
  269,00 zł 242,00 zł

  Victoria Cruz Kolczyki Arisa A4136-07DT

  Darmowa dostawa 24h
 2. -10%
 3. -10%
  Kolczyki Victoria Cruz Je t'aime Srebro 925 + Złoto 18K Kolczyki Victoria Cruz Je t'aime Srebro 925 + Złoto 18K
  Darmowa dostawa 24h
  249,00 zł 224,00 zł

  Victoria Cruz Kolczyki Je t'aime A3907-DT

  Darmowa dostawa 24h
 4. -10%
  Bransoletka Victoria Cruz Nuit Srebro 925 Bransoletka Victoria Cruz Nuit Srebro 925
  Darmowa dostawa 24h
  329,00 zł 296,00 zł

  Victoria Cruz Bransoletka Nuit A4373-71HP

  Darmowa dostawa 24h
Popularność

Dlaczego biżuteria jest idealnym prezentem ślubnym?

Pomysł na prezent ślubny w postaci biżuterii jest idealny i niezwykle uniwersalny. Wybór konkretnej kategorii ozdób zależy przede wszystkim od osoby, która będzie ofiarowywać ten upominek oraz dla kogo będzie on przeznaczony. Biżuteria na ślub może stanowić podkreślenie i wyrażenie głębokiego uczucia dla przyszłej małżonki. Z kolei upominki dla młodej pary od bliskich i znajomych za wyjątkowość i bezwarunkową przyjaźń mogą wyrażać okazanie wdzięczności. Obdarowanie takimi upominkami jest niezaprzeczalnym podkreśleniem najwyższych wartości w życiu każdego człowieka.

Piękna biżuteria z białego bądź żółtego złota bardzo wysokiej próby przemówi zawsze do serca bliskiej osoby. Decydując na taki prezent, warto wybrać biżuterię zdobioną kamieniami szlachetnymi. Ich niezaprzeczalna symbolika i właściwości z pewnością uchroni od złych mocy i wskaże właściwą drogę życiową. Moc minerałów od zarania dziejów zawsze wywierała zbawienny wpływ na człowieka. Oszlifowany diament to znak miłości, siły i oddania. Zgodnie z dawnymi przepowiedniami panna młoda mająca podczas ślubu na sobie biżuterię z diamentami, może być na, że jej małżeństwo przetrwa aż do śmierci i będzie wzorem do naśladowania. Symbolem namiętności i rozkoszy są wszelkie ozdoby z rubinem. Z kolei szafiry i szmaragdy zapewnią w małżeństwie harmonię i zgodę.

Rodzaje biżuterii na prezent ślubny

Prezent dla bliskiej osoby powinien przede wszystkim spełniać jej oczekiwania. W przypadku obdarowywania wybranki serca należy uwzględnić właściwy wybór stopu metalu użytego w biżuterii względem kreacji ślubnej. Bez wątpienia ślub wymaga wyjątkowej oprawy. Jeśli suknia jest biała to najlepszym wyborem, będzie biżuteria wykonana z białego złota lub platyny uzupełniona subtelnym czarem drobnych diamencików. Kolor ecru uzupełni najlepiej żółte złoto. Odcienie różu i inne cieplejsze barwy kreacji pasują idealnie do różowego złota. Decydując się na taki oryginalny prezent, należy również uwzględnić gust przyszłej panny młodej. Biżuteria w stylu glamour w postaci bransoletki oraz naszyjnika będzie właściwym uzupełnieniem poprzez zawieszki z ozdobnych kamieni szlachetnych. Niezwykle modne suknie z odkrytymi plecami wymagają specjalnej oprawy. Biżuteria w postaci naszyjnika jeszcze bardziej uwydatni i podkreśli atuty stylizacji. W przypadku wyboru biżuterii na prezent dla obojga małżonków można zdecydować się na wybór zapinek do mankietów dla mężczyzny. Z kolei dla kobiety kolczyki z takim samym kamieniem szlachetnym. Kolczyki wiszące dodadzą szyku wyjątkowej kreacji, będąc gustownym uzupełnieniem stroju. Mogą różnić się one zapięciem, formą i zdobieniami. Wartość sentymentalna takich prezentów jest nieoceniona.

Jak wybrać biżuterię na prezent ślubny?

Niezwykle dogodne warunki zakupu biżuterii pozwalają na wybór dowolnej formy jej nabycia. Pamiątka wyjątkowego dnia jest potwierdzona certyfikatem oryginalności danego wyrobu jubilerskiego. Karta gwarancyjna zapewnia dwuletnie wsparcie centralnego serwisu. Ma to szczególne znaczenie przy ewentualnej naprawie bądź nawet wymianie na inny upominek. Wybór biżuterii ślubnej wbrew pozorom jest niezwykle istotny. Okazywanie uczuć może przybrać różną formę. Biżuteria stanowi nieodzowny element ich wyrażania. Niewłaściwie dobrana może zaburzyć koncepcję stylizacji, ukrywać atuty urody albo być wręcz niekomfortowa. Ważnym aspektem jest również dobór stopów metali oraz koloru kamieni szlachetnych do karnacji. Blask złota doskonale podkreśli urodę osób o nieco ciemniejszej, śniadej cerze bądź ciemnych włosach. Rozświetli również bardzo jasną skórę kobiet o platynowych odcieniach włosów.

Podsumowanie

Celebrowanie ważnych chwil wymaga wyjątkowej oprawy. Biżuteria ślubna stanowi nieodzowny element podkreślenia nastroju ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Bez wątpienia blask złotej obrączki zdobionej szlachetnymi kamieniami wyrazi najgłębsze uczucia.