Czy palec ma znaczenie? Czyli na którym palcu warto nosić pierścionek?

Rozmaitości

Czy palec ma znaczenie? Czyli na którym palcu warto nosić pierścionek?

Laura Fiodor

Ceni minimalizm i najwyższą jakość wykonania. Wybiera biżuterię elegancką i ponadczasową. Kolekcjonuje pierścionki zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Ma ich w swojej kolekcji około pięćdziesięciu. Jej pasją jest szermierka oraz jazda konna.

28 kwietnia 2023

Niewiele osób wie, że to, na którym palcu nosimy pierścionek, ma znaczenie.jakie? Istnieje bowiem przekonanie, że poprzez zakładanie pierścionka na odpowiedni palec możemy wzmacniać działanie różnych sił. Które są odpowiedzialne, za szczęścicie, pewność siebie czy kreatywność Poznaj razem z nami arkana tej tajemnej wiedzy.

Niewielki pierścionek ma wielkie znaczenie

Pierwsze wzmianki o ozdabianiu palców pierścionkami pochodzą ze starożytnego Rzymu. Moda ta przetrwała do dziś. Jest to jedna z najchętniej wybieranych ozdób. Niektórym model nadano wyjątkowe znaczenie. Mamy na myśli między innymi obrączki ślubne, które symbolizują: miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Pierścionek zaręczynowy informuje o rychłym ślubie, jak również jest deklaracją głębokich uczuć. Sygnety noszone przez sportowców świadczą o uznaniu i przynależności do drużyny. W ten sposób pierścionek nabiera większego znaczenia, nie jest już, tylko przedmiotem. Podobno pierścionki pomagają w przepływie energii. Istotną kwestią jest noszenie ich na odpowiednim palcu. Oczywiście są to raczej przesądy, jak dotąd nie udowodniono takiej zależnośc

 

zdjęcie pobrane z pexels roni onie 8822628

 

Przyciągaj dobrą energię

Wybór palca, na którym nosisz pierścionek danego dnia, ma ogromne znaczenie. Jeśli doskwierają ci obawy, lęki, czujesz strach, koniecznie załóż pierścionek na środkowy palec. Złe emocje znikną, a ciężar codziennych obowiązków spadnie z twoich barków. Potrzebujesz zastrzyku kreatywności, brakuje ci pomysłów, przełóż pierścionek na serdeczny palec. Przed tobą ważne spotkanie a może publiczne wystąpienie? Zaczynasz wątpić w siebie i swój potencjał? Wzmocnij go poprzez nałożenie pierścionka na serdeczny palec. Kto z nas nie miał choć raz problemów z komunikacją. Wiesz, co chcesz powiedzieć, a nie potrafisz tego wyartykułować. Twoje słowa są dla innych niezrozumiałe? Spokojnie weź trzy oddechy i załóż pierścionek na mały palec. Następnie zacznij swoją wypowiedź od początku. Zobaczysz, że twoje słowa bez zakłóceń trafią wprost do rozmówcy. Kciuk jest dość kontrowersyjny, jedni twierdzą, że blokuje przepływ energii inni, że wzmacnia siłę woli.

 

zdjęcie pobrane z pexels alesia kozik 6138086

 

Noś pierścionki i eksponuj dłonie!

Czy to działa? Czy naprawdę ma znaczenie, na którym palcu nosimy pierścionek? Pamiętaj, że nie ma na to żadnych naukowych dowodów. Jest to raczej ciekawostka. Natomiast faktem jest, że pierścionki noszone na różnych palcach prezentują się ciekawie, intrygująco i niezwykle kobieco. Baw się tym, noś je po kilka. Wybieraj różne kształty i kolory. A ty, na którym palcu nosisz pierścionek?


Laura Fiodor

Ceni minimalizm i najwyższą jakość wykonania. Wybiera biżuterię elegancką i ponadczasową. Kolekcjonuje pierścionki zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Ma ich w swojej kolekcji około pięćdziesięciu. Jej pasją jest szermierka oraz jazda konna.