Zaręczyny to wyjątkowy czas, kiedy dwie osoby oznajmiają sobie i światu, że chcą spędzić ze sobą całe życie. Mężczyzna kupuje przyszłej małżonce pierścionek zaręczynowy, który symbolizuje miłość i wzajemny szacunek. Na rocznicę zaręczyn panowie często kupują narzeczonej lub już żonie biżuterię, by celebrować wspólnie spędzone chwile. 

czytaj dalej

Biżuteria na prezent zaręczynowy

(3640)

Popularność
 1. Bestseller
 2. Bestseller
 3. Bestseller
 4. Bestseller
 5. Bestseller-19%
 6. Bestseller-19%
 7. Bestseller-18%
 8. Bestseller
 9. Bestseller
 10. Bestseller-23%
 11. Bestseller-24%
 12. Bestseller-25%
 13. Bestseller-18%
 14. -19%
 15. -19%
 16. -20%
 17. -19%
 18. -19%
 19. -18%
 20. -18%
Popularność

Zrozumienie znaczenia biżuterii zaręczynowej

Już w starożytnym Rzymie mężczyźni na oczach zgromadzonych świadków wyznawali miłość swojej wybrance i wręczali jej złoty lub żelazny pierścień oraz symboliczny klucz. W Grecji pierścionek zaręczynowy noszony był przez kobiety na serdecznym palcu na lewej ręce. Chrześcijanie już od IX wieku nosili pierścień symbolizujący ślub z kościołem, a zaręczyny jako symbol miłości pomiędzy dwojgiem ludzi w wierze chrześcijańskiej obowiązywały od przełomu XII i XIII wieku. Sposób zaręczyn oraz formy pierścionków ewoluowały na przestrzeni lat. W renesansie pierścionki chętnie były dekorowane brylantami. Te trendy spowodowały, że coraz częściej eksperymentowano z kształtami i kamieniami.

Pierścionek zaręczynowy to okazanie wdzięczności ukochanej za to, że jest, a symbolizuje on nieskończoność i jest manifestacją miłości. Ta symbolika początki swoje miała już w starożytnym Egipcie, gdzie na malowidłach uwidocznione są złote lub srebrne druty owinięte wokół palca. Obecnie zaręczyny są często hucznie świętowane, gdyż zwiastują nadchodzący ślub. Celebrowanie ważnych chwil w życiu zbliża i wzmacnia uczucia, o czym należy pamiętać nawet wiele lat po zaręczynach. Dla uwieńczenia tych chwil dobrze jest kupić na rocznicę zaręczyn prezent, by okazać jej miłość i szacunek.

Wybór idealnej biżuterii zaręczynowej

Prezent zaręczynowy powinien być wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim mężczyzna chce okazać swojej partnerce miłość i mówi jej, że chce spędzić z nią resztę życia, a okazywanie uczuć poprzez kupno biżuterii jest idealnym rozwiązaniem. Do wyboru są piękne zestawy biżuterii, pierścionki z diamentem lub kamieniami szlachetnymi, które każda kobieta kocha. Biżuteria na prezent zaręczynowy to znak miłości, który można pokazać całemu światu.

Wybór idealnego pierścionka nie jest prostym zadaniem. Musi on bowiem nie tylko pasować i wyglądać oryginalnie, ale też mieć w sobie coś wyjątkowego. Liczy się w tej kwestii kreatywność, która powinna się też przejawić w wyborze odpowiedniego miejsca na oświadczyny. Oryginalny pomysł na zaręczyny i pierścionek powinny przede wszystkim być zaskoczeniem dla partnerki. Wzór pierścionka powinien odzwierciedlać charakter partnerki, choć oczywiście zawsze trafnym wyborem będzie złoty pierścionek z diamentem. Dla kobiet, które są ekspresyjne, można wybrać pierścionek z czerwonym rubinem. Rubin to kamień symbolizujący optymizm i energię życiową.

Trendy w biżuterii zaręczynowej

Biżuteria zaręczynowa zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, choć oczywiście nadal złote pierścionki z brylantem są jednymi z chętniej wybieranych. Trendy jednak się zmieniają i coraz częściej biżuteria na prezent zaręczynowy jest wykonana z białego złota, a zamiast brylantów są kamienie szlachetne, takie jak rubiny, szafiry, szmaragdy czy perły. Szczególnie na uwagę zasługuje pierścionek ze szmaragdem, który pięknie mieni się zieloną barwą. Szmaragd symbolizuje szczęście, harmonię i bezpieczeństwo, a więc jest idealnym wyborem na pierścionek zaręczynowy.

Prezent dla bliskiej osoby musi być przemyślany i dopasowany do gustu, a te nie zawsze podążają za najnowszymi trendami. Jednak pierścionek z oczkiem w kształcie serca lub z małymi diamentami będzie zawsze dobrym wyborem. Taka pamiątka na palcu sprawi, że kobieta będzie codziennie wspominać te wspaniałe chwile. Wśród najnowszych trendów można też zauważyć duży wybór pierścionków z perłą, która symbolizuje mądrość, szczerość i niewinność. Taki prezent pokaże partnerce, że mężczyzna darzy ją głębokim uczuciem. Biżuteria z perłą cechuje się elegancją, szykiem, ale też wzmacnia poczucie własnej wartości.

Podsumowanie

Kobiety kochają biżuterię i noszą ją przy każdej okazji. Zaręczyny są wyjątkowym wydarzeniem, które powinny zapaść w pamięć. Pierścionek zaręczynowy to wartość sentymentalna, która przypomina o gorącym uczuciu. Obok pierścionka jest też obrączka, która symbolizuje nieskończoną miłość. Warto poświęcić trochę czasu, by wybrać biżuterię zaręczynową, która nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale przede wszystkim pasuje do stylu i charakteru kobiety, gdyż pierścionek powinien stanowić o jej wyjątkowości.