Czy można łączyć złoto ze srebrem?

Rozmaitości

Czy można łączyć złoto ze srebrem?

Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.

27 marca 2024

Jeszcze do niedawna funkcjonowały powszechne przeświadczenia, że pewnych rzeczy ze sobą łączyć nie wolno. Czarny absolutnie nie pasował do brązu, podobnie, jak i do granatu, sportowe obuwie nosiło się tylko z dresem, a złotej biżuterii absolutnie nie łączono ze srebrem. Nas interesuje ten ostatni przypadek. Przyjrzymy się temu bliżej i sprawdzimy, czy to rzeczywiście takie straszne faux-pas? Czy jednak relikt dawnych przekonań?

 
 

Srebro w duecie ze złotem - trudna miłość czy idealne dopasowanie

Zastanówmy się na początku, nie nad kwestią czy można łączyć srebro ze złotem, ale czy powinno się to robić? Nie zawsze jest to dobry wybór. Przyjmuje się, że biżuteria w kolorze różowego złota jest neutralna, pasuje zarówno do ciepłych, jak i chłodnych karnacji. Inaczej sprawa ma się w przypadku srebra, który idealnie współgra z chłodnymi tonami i typami urody zimy, jak i lata. Posiadaczki karnacji ciepłej, mówimy tu o typowej jesieni i wiośnie, powinny się skłaniać do biżuterii w odcieniu klasycznego żółtego złota. Tak więc jeśli chcemy podkreślić walory naszej urody, powinniśmy stronić od eksperymentów, takich jak łączenie srebra ze złotem. Dotyczy to głównie biżuterii, która jest blisko twarzy, czyli damskich kolczyków, łańcuszków i naszyjników. Jeśli decydujemy się na bransoletkę czy zegarek w bikolorze, nie musimy się tak kurczowo trzymać tonacji, które do nas pasują.

 

Biżuteria damska Coeur de Lion 4521/10-1637

 

Łączenie złota ze srebrem - kiedyś a dziś

Jeszcze niedawno przyjmowało się, że cały strój, w tym akcesoria i biżuteria, powinny stanowić spójną całość. Panie zwracały uwagę nawet na najmniejszy detal. Do złotej biżuterii dobierały złotą klamrę paska, jak i zapięcie torebki. Był to wyznacznik eleganckiej kobiety. Obecnie większość z nas nie zwraca na to uwagi. Podchodzimy do tej kwestii z większym luzem, co też zauważyli projektanci, styliści, jak i jubilerzy. Najlepiej o tej tendencji świadczą kolekcje łączące w jednym produkcie dwie barwy. Jest to bardzo praktyczne. Jeśli zdecydujemy się na zegarek w bikolorze, możemy do niego dobrać zarówno złotą, jak i srebrną biżuterię. Podsumowując, w dzisiejszych czasach możemy łączyć te dwie barwy i kruszce, pod warunkiem że my sami lubimy tego typu połączenia.

 

Georgina Rodriguez ambasadorka marki Guess

 

Modna i piękna biżuteria w bikolorze

Jak już wspomnieliśmy, branża jubilerska dość szybko podchwyciła trend i zaczęła tworzyć całe kolekcje w bikolorze. Mnogość wzorów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji od znanych i lubianych marek, takich jak niemiecka Coeur de Lion, czy skandynawska Skagen. Wisienką na torcie jest kruszcowa marka Bonore tworząca wysokiej jakości biżuterię ze złota i kamieni szlachetnych.
 

Pierścionki damskie i kolczyki damskie marki Guess

 

Coeur de Lion - biżuteria która zniewala

Jedną z marek, które umiejętnie łączą w swoich kolekcjach złoto ze srebrem jest Coeur de Lion. Doskonałym przykładem jest bransoletka Coeur de Lion Neptune's Treasure 4521/30-1637 łącząca w sobie łańcuszki o różnych grubościach, splotach i kolorach. Ten sam zabieg zastosowano w naszyjniku Coeur de Lion Neptune's Treasure 4521/10-1637. Całość prezentuje się niezwykle elegancko, ale również świeżo i nowocześnie.

 

Naszyjnik Coeur de Lion Neptune's Treasure 4521/10-1637

 

Biżuteria Skagen - Skandynawski minimalizm

Biżuteria marki Skagen to drugi przykład na to, że poprzez odpowiednie połączenie kolorów można uzyskać olśniewający efekt. Projektanci w kolekcji Kariana Waves wykorzystali nie tylko połączenie klasycznej żółtej barwy złota z kontrastującym srebrem, ale również świeże zestawienie różowego złota ze srebrem. Nas oczarowały bardzo subtelne przekładane kolczyki Skagen Kariana Waves SKJ1781791, które doskonale sprawdzą się do krótkich fryzur z odsłoniętymi uszami, jak i stylowych upięć.

 

Kolczyki Skagen Kariana Waves SKJ1781791

 

Bonore - bo liczy się jakość

Również kruszcowa marka Bonore doceniła połączenie srebra ze złotem. Nas urzekły małe kolczyki sztyfty składające się z dwóch połączonych ze sobą obręczy. Pochodzą one z kolekcji Midnight, a ich referencja to 141153. Warto dodać, że nie musimy kupować gotowej biżuterii w bikolorze, możemy samodzielnie zestawiać ze sobą elementy złote ze srebrnymi. Najlepiej zacząć od kaskadowo noszonych łańcuszków. Warto dobrać różne długości, jak i grubości.

 

Kolczyki Bonore ze złota próby 585 model 141153

 

Biżuteria, która pasuje do Ciebie

Czy można nosić srebro ze złotem? Oczywiście, że można. Pamiętajmy, że zawsze warto kierować się własnym gustem, a nie modą. Jeśli uznamy, że coś nam pasuje, w czymś się dobrze czujemy, to nośmy to. A jeśli potrzebujesz nieco inspiracji, chcesz poznać najnowsze trendy, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie czeka na ciebie wyjątkowa biżuteria od takich marek jak: Bonore, Sif Jakobs, Guess, Fossil czy też Furla.


Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.