Victoria Cruz – biżuteria z hiszpańskimi korzeniami

Victoria Cruz

Victoria Cruz – biżuteria z hiszpańskimi korzeniami

Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.

26 września 2023

Victoria Cruz to hiszpańska marka, która tworzy modną i kobiecą biżuterię. Projektanci bawią się zarówno formą, jak i kolorem, dzięki czemu do naszych rąk trafia finezyjna i oryginalna biżuteria. Poznaj markę Victoria Cruz i przekonaj się, dlaczego pokochały ją klientki na całym świecie!

 

Victoria Cruz. Sukces zrodzony z rodzinnej pasji

Marka Victoria Cruz w finalnym kształcie narodziła się w 2011 roku w Walencji. Jednak historia marki rozpoczęła się nieco wcześniej na Teneryfie, gdzie małżeństwo Luís i Victoria Mínguez Alcalá handlowali minerałami i kamieniami szlachetnymi. Niestety mnożące się problemy formalno- prawne i finansowe, zmusiły małżeństwo do zrewidowania swoich planów. Podjęli decyzje, by powrócić w rodzinne strony Luísa. Przenieśli się do Walencji, jak i zmienili nieco profil działalności. Zaczęli importować alpaki i srebro z Meksyku. Biznes szedł znakomicie, a za sprawą ich syna Alexisa rozszerzyli działalność na całą Hiszpanię.

 

Victoria Mínguez Alcalá na swoim stoisku z minerałami na Teneryfie

 

Kolejnym krokiem było założenie marki Victoria Cruz. Pomysłodawcą był Alexis, który spostrzegł, że ich firma jest popularna, ale nie ma spójnego DNA, w tym najważniejszego elementu, czyli nazwy. Tak zrodziła się Victoria Cruz, której nazwa jest hołdem oddanym współzałożycielce. To niezwykłe jak wiedza Luisa, pasja Victorii i wizja Alexisa zmaterializowały się i przybrały kształt prężnie działającej firmy. Oprócz hiszpańskich sklepów, których jest około tysiąc, marka posiada punkty sprzedaży w Portugalii, Irlandii, Grecji, Izraelu, jak i we Włoszech. Brand systematycznie uczestniczy w branżowych, a zarazem prestiżowych targach, między innymi MadridJoya, BCNJoya, Portojoia i Vicenzaoro.

 

Luis, Victoria i Alexis Mínguez Alcalá

 

Nowoczesne wzory i bajeczne kolory biżuterii Victoria Cruz

Marka Victoria Cruz szybko zyskała uznanie wśród klientów. Zawdzięcza to oryginalnym wzorom i finezyjnym kolorom. Każdy produkt wykonany jest z niezwykłą włoską starannością. Marka ma hiszpański rodowód, ale produkcja została skierowana do słonecznej Italii, która słynie z biżuterii najwyższej jakości. Victoria Cruz w swoich projektach wykorzystuje srebro najwyższej próby 925 oraz 18-karatowe złoto którym pokrywane są poszczególne produkty. Wielobarwne kamienie to kryształy górskie, projektanci nadają im różne kształty.

 

 pozłacana bransoletka z kolorowymi kryształami górskimi

 

Rokrocznie wydawane są dwa katalogi marki obejmujące sezon wiosna -lato oraz jesień-zima. Oprócz klasycznych nieco minimalistycznych, wzorów dostępne są również produkty zgodne z obowiązującymi najgorętszymi trendami, ale to nie wszystko. W portfolio marki dostępne są autorskie, niebanalne wzory. Projektanci lubią bawić się formą, w wielu projektach widoczna jest silna inspiracja zarówno fauną, jak i florą. W ramach jednego wzoru tworzone są kolczyki, bransoletki, pierścionki, jak i naszyjniki. Można je łączyć ze sobą, tworząc komplety lub nosić osobno, jak i zestawiać z innymi produktami marki.

 

pozłacane pierścionki i bransoletka

 

Oprócz kryształów górskich marka Victoria Cruz coraz częściej sięga po ponadczasowe perły. Znajdziemy biżuterię z klasycznymi okrągłymi perłami, jak i tymi o nieco nieregularnych kształtach. Biżuteria prezentuje się niezwykle nowocześnie, elegancko, ale i nie zobowiązująco. Dzięki czemu można ją zestawiać z casualowymi outfitami, jak i wieczorowymi kreacjami.

 

pozłacane kolczyki i bransoletka z perłami

 

Biżuteria Victoria Cruz tworzona z myślą o kobietach

Victoria Cruz to znacznie więcej niż marka biżuteryjna. Jej misją jest nie tylko sprzedaż modnych dodatków, ale i wspieranie kobiet. Zapytacie, w czym? W byciu sobą. Marka dostrzega piękno zewnętrzne, jak i wewnętrzne w każdej kobiecie. Biżuteria Victorii Cruz nie zmienia, nie przebiera, tylko wydobywa naturalne piękno, niezależnie od miejsca i sytuacji. Pozwól uwolnić swoją siłę i kobiecość wraz z marką Victoria Cruz.

 

czarno białe zdjęcie modelki prezentującej wiszące kolczyki koła z kryształem górskim


Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.