Jaką biżuterię dobrać do białej koszuli?

Porady

Jaką biżuterię dobrać do białej koszuli?

Laura Fiodor

Ceni minimalizm i najwyższą jakość wykonania. Wybiera biżuterię elegancką i ponadczasową. Kolekcjonuje pierścionki zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Ma ich w swojej kolekcji około pięćdziesięciu. Jej pasją jest szermierka oraz jazda konna.

25 kwietnia 2023

Biała koszula stanowi najbardziej uniwersalny i ponadczasowy element garderoby. Uwielbiają ją zarówno panowie, jak i panie. Prezentuje się równie dobrze w wydaniu eleganckim, jak i weekendowym. Z odpowiednio dobraną biżuterią tworzy duet idealny! Podpowiemy, jak dobrać dodatki, by stworzyć niepowtarzalną stylizację.

Krótka historia białej koszuli

Początkowo biała koszula nie była eksponowana, gdyż stanowiła element bielizny. Dopiero w XVI wieku zaczęto ja traktować jako element męskiego stroju, który i tak był skrywany pod kubrakiem. Zaczęto ją eksponować w wieku XVII. Zwłaszcza jej bogato zdobiony kołnierz. Do kobiecej szafy biała koszula trafiła nieco później za sprawą Coco Chanel. Następnie koszule w odcieniu bieli lansowały gwiazdy Hollywood takie jak Audrey Hepburn, Marilyn Monroe czy Brigitte Bardot. Obecnie biała koszula bryluje zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Kobiety szczególnie upodobały sobie szeroki oversizowy krój, wyglądający jak wyjęty z męskiej szafy. Ten ponadczasowy element stroju idealnie łączy się biżuterią. W zależności od oczekiwanego efektu warto dobrać odpowiednie precjoza.

 

zdjęcie pobrane z pexels mikhail konetski 15835261

 

Eleganckie perły kochają białą koszulę

Co się stanie, gdy połączymy dwa ponadczasowe elementy takie jak perły i biała koszula? Uzyskamy niezwykły, szykowny strój, którego nie powstydziłaby się sama Chanel. Do lekko rozpiętej koszuli idealnie będzie wyglądał perłowy naszyjnik. Może to być pojedynczy, jak i podwójny sznur, który oplecie szyje i delikatnie podkreśli dekolt. Jeśli lubisz subtelne ozdoby postaw na małe kolczyki z perełką. Przy krótkiej fryzurze czy związanych włosach warto postawić na nieco dłuższe kolczyki, które ładnie podkreślą szyje. Ostatnio bardzo modne są perłowe bransoletki. Można je nosić solo lub w duecie z eleganckim zegarkiem.

 

zdjęcie pobrane z pexels ozan culha 11780920

 

Mocny akcent doda nowoczesności

Jeśli chcesz uzyskać nowoczesny modny outfit, postaw na klasyczną koszulę i nowoczesną biżuterię. Łączenie styli to klucz do perfekcyjnej stylizacji. Nieco nobliwą koszulę połącz z grubym złotym łańcuchem. Dodaj do tego kolczyki koła lub małe wkrętki. Efekt pozytywnie cię zaskoczy. Fantastycznie sprawdzą się też cieńsze łańcuszki noszone kaskadowo po kilka. Możesz dodać akcent kolorystyczny w postaci zawieszki z ostrzonym kamieniem. Jeśli lubisz budować wielowarstwowe stylizacje, uzupełnij całość bransoletką, jak i pierścionkami. Biała koszula sama w sobie jest tłem, dlatego można poszaleć z biżuterią, a nawet lekko przesadzić.

 

zdjęcie pobrane z pexels antoni shkraba 7971648

 

Perfect match - czyli duet idealny

Biała koszula wdarła się do kobiecego świata prosto z męskiej szafy, ale to właśnie panie opanowały sposoby na jej stylizacje do perfekcji. Poprzez odpowiednio dobraną biżuterię damską można stworzyć niepodrabialny jedyny w swoim rodzaju styl. Za co kochamy białą koszulę? Za to, że ubiera, a nie przebiera. Za co kochamy biżuterię? Wydobywa z nas blask i podkreśla kobiecość! A ty, z czym zestawiasz białą koszulę?


Laura Fiodor

Ceni minimalizm i najwyższą jakość wykonania. Wybiera biżuterię elegancką i ponadczasową. Kolekcjonuje pierścionki zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Ma ich w swojej kolekcji około pięćdziesięciu. Jej pasją jest szermierka oraz jazda konna.