Biżuteria karnawałowa – inspiracje i trendy na 2024 rok

Porady

Biżuteria karnawałowa – inspiracje i trendy na 2024 rok

Karolina Walczak

Biżuteria to jej największa miłość. Wie o niej wszystko. Żaden splot łańcuszka nie jest jej obcy. Nie tylko świetnie czuje trendy, ale ma do nich oko, gdyż jej pasją jest fotografia. Potrafi uchwycić na zdjęciu to, co nieuchwytne.

19 stycznia 2024

Gdy wkraczamy w tętniącą życiem i uroczystą krainę 2024 roku, biżuteria karnawałowa zajmuje centralne miejsce, prezentując nawet najbardziej szalone pomysły aż po współczesne stroje. Od bogatych masek po wyraziste elementy, które odzwierciedlają indywidualność, świat biżuterii karnawałowej wciąż ewoluuje, czerpiąc inspirację z różnych kultur, zrównoważonego rozwoju i spersonalizowanego wyrazu stylu. Jeśli potrzebujesz inspiracji biżuteryjnych dodatków, które będą podkreśleniem twojej stylizacji to zostań z nami i przyjrzyj się czarującym trendom na karnawał 2024!

 
 
karnawałowa maska
 

Historia karnawału

Historia karnawału sięga czasów starożytnych, a jego korzenie tkwią w różnych tradycjach kulturowych i religijnych. Uważa się, że samo słowo "karnawał" pochodzi od łacińskiego wyrażenia "carne vale", co oznacza "pożegnanie z mięsem", co odzwierciedla jego związek z uroczystościami przed wielkopostnymi. Na przestrzeni dziejów karnawał ewoluował jako tętniące życiem święto, często występujące przed okresami postu i refleksji. Świąteczna atmosfera, naznaczona wyszukanymi kostiumami, maskami, paradami i wspólną zabawą, przekracza granice, czego idealnymi przykładami są karnawał w Wenecji i żywiołowy, dobrze każdemu znany karnawał w Rio w Brazylii.

 

Co wyróżnia biżuterię karnawałową?

Biżuterię karnawałową wyróżnia się jako odrębną kolekcję, która charakteryzuje się żywą estetyką, odniesieniem do danej kultury czy rzadko spotykanym wzornictwem. Zakorzeniona w różnych tradycjach kulturowych biżuteria karnawałowa często zawiera symboliczne elementy, które są głęboko związane z historią i folklorem obchodów. Maski, pióra i mityczne symbole są powszechnymi motywami, zapewniającymi użytkownikom poczucie tożsamości z karnawałowym okresem.

 
kolczyki na bonore
 

Projekty biżuterii karnawałowej wyróżniają się także nieco szalonym designem, mieniącymi elementami i często stanowią symbol jakiejś mitycznej postaci. Ozdoby tego typu mają przede wszystkim nas wyróżniać i sprawić, że nawet najbardziej wygórowany i wzorzysty dodatek nie będzie przesadą! Poniżej przedstawiamy modele biżuterii, które z pewnością zainspirują Cię do stworzenia wyjątkowej stylizacji.

 

Karnawałowe szaleństwo z odważnymi bransoletkami

Bransoletki karnawałowe, podobnie jak inne formy biżuterii karnawałowej, oddają żywiołowość i ducha uroczystych wydarzeń. W przeciwieństwie do klasycznych i bardziej konwencjonalnych bransoletek wyróżniają się zdobieniami w postaci charmsów, dużych splotów, piór czy ozdobnych koralików. Mogą też wyróżniać się szeroką gamą odcieni od szalonej czerwieni do stonowanego błękitu.

 

W przypadku karnawałowych bransoletek marka Victoria Cruz wychodzi z propozycją modelu Victoria Cruz Viena Srebro 925 + Złoto 18K. Wykonana ze srebra może pochwalić się wzornictwem, które przedstawia urok pochyłych linii, tworząc urzekającą estetykę odzwierciedlającą dynamikę karnawałowej nocy. Nie ma wątpliwości, że model emanuje duchem świętowania i radości.

 
bransoletka victoria cruz
 

Ciesz się, baw i ozdabiaj! Karnawałowe naszyjniki

Co definiuje naszyjnik karnawałowy? Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi. Każdy może wybierać swój wymarzony model według własnego upodobania. Naszyjniki, podobnie do bransoletek, mogą przybierać różnorodne formy-od tych klasycznych i subtelnych po bardziej szalone z nietypowym wzornictwem. Najczęściej naszyjniki najbardziej podkreślają karnawałowy makijaż czy ozdobną maskę ze względu na to, że są umiejscowione tuż przy twarzy. Które są popularnym wyborem?

 

Pacific Gold PCB00049 to zestawienie złota wraz z elementami czerni. Model z pewnością dopasuje się do nawet najbardziej szalonego, karnawałowego stroju i stworzy harmonijną spójność, która zachwyci nie jedną osobę! Łańcuszek idealnie dopasuje się do makijażu z wyciągniętym okiem w kolorach fioletu lub do klasycznych czerwonych ust.

 
Naszyjnik Pacific Gold
 

Drugim bohaterem jest naszyjnik Guess In The Sky JUBN03321JWYGT-U, który wzniesie Twój kostium karnawałowy na niebiańskie wyżyny! Model został skąpany w promiennym złocie, ozdobiony mnóstwem delikatnych gwiazd, które mienią się i świecą, naśladując harmonijne piękno nocnego nieba. Niech naszyjnik "Guess in the Sky" przeniesie Cię do krainy karnawałowej nocy, gdzie każdy błysk odzwierciedla magię zdobytych doświadczeń.

 
guess in the sky
 

Urozmaicaj biżuterię, którą już masz!

Równie popularną ozdobą w karnawałowym okresie są zawieszki, które są dodatkami do dotychczasowej biżuterii. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie są w stanie wybrać odpowiedniego dla siebie naszyjnika czy bransoletki i pragną bazować na tym co już posiadają. Na naszej stronie znajdziesz mnóstwo zawieszek z kolorowymi detalami, jak i te w tradycyjnym stylu. Jedną z ciekawszych propozycji jest zawieszka bonore ze złota 144018, która wprost emanuje karnawałowym designem i zachęca do urozmaicania swojej biżuterii.

 
zawieszka bonore
 

Karnawałowy glamour – olśniewające trendy

Długo wyczekiwany czas karnawału nadszedł i z niecierpliwością czeka na jego celebrację. Biżuteria karnawałowa służy jako błyszczące ucieleśnienie świątecznego ducha, podnosząc radosną atmosferę swoim promiennym urokiem. Gdy rozkoszujemy się czarującym klimatem, niech blask biżuterii karnawałowej będzie trwałym przypomnieniem magii, które towarzyszy tej żywej uroczystości. Gdy żegnamy się z radosnym czasem zabaw, niech echa śmiechu i błysk karnawałowej biżuterii pozostaną w naszych wspomnieniach.


Karolina Walczak

Biżuteria to jej największa miłość. Wie o niej wszystko. Żaden splot łańcuszka nie jest jej obcy. Nie tylko świetnie czuje trendy, ale ma do nich oko, gdyż jej pasją jest fotografia. Potrafi uchwycić na zdjęciu to, co nieuchwytne.