Biżuteria w kolorze miłości. Zakochaj się w rubinach

Rozmaitości

Biżuteria w kolorze miłości. Zakochaj się w rubinach

Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.

06 lutego 2024

Miłość to wyjątkowe uczucie, kojarzone z kolorem czerwonym. Nic więc dziwnego, że rubinom posiadającym właśnie tę barwę przypisuje się miłosne znaczenie. Poznaj tajemnice magicznych właściwości rubinów. Przekonaj się, dlaczego warto posiadać, jak i nosić biżuterię z tym cennym kamieniem szlachetnym. Zapraszamy do niezwykłego świata miłości usłanej rubinami.

 
 

Poznaj wszystkie kolory miłości - rubinowa czerwień

Myśląc o kolorze miłości, większość z nas ma przed oczami odcienie czerwieni, zwłaszcza te intensywne. Barwę te postrzegano jako symbol płomiennego uczucia już w starożytnym Rzymie. Panny młode zakładały do ślubu welon w czerwonym kolorze, który był symbolem nie tylko miłości, ale również płodności. Miłość, jak i czerwień mają skrajne oblicza i znaczenie. Odnoszą się do pozytywnych aspektów, takich jak namiętność i wspomniana płodność, jak i postrzeganych jako negatywne - wojny i krwi. Kamieniem utożsamianym z miłością od zarania dziejów jest rubin. Zawdzięcza on to swojej niezwykłej barwie. Nazwa rubin pochodzi z łacińskiego ruber co oznacza czerwony. Rubiny nie tylko przyciągają miłość, ale i szczęście, dobrobyt, zdrowie i powodzenie. Dlatego właśnie warto otaczać się tymi niezwykle cennymi i rzadko spotykanymi kamieniami szlachetnymi.

 

Złote kolczyki z rubinem wśród róż

 

Przekaż miłosną wiadomość poprzez biżuterię z rubinami

Gdy kogoś kochamy, zależy nam, by ta druga osoba o tym wiedziała. Robimy i mówimy pewne rzeczy, które mają na celu utwierdzić drugą osobę co do siły i stałości uczuć, jakimi ją darzymy. Trwała, piękna i drogocenna biżuteria z rubinami to idealny sposób, by przekazać w sposób materialny miłosną wiadomość. Stylowe kolczyki, subtelna bransoletka czy gustowny naszyjnik z pewnością przypadną do gustu naszej drugiej połówce. Biżuteria z rubinami to doskonały pomysł na prezent z okazji 40. rocznicy ślubu zwanej Rubinowymi Godami. Jesteście ciekawi skąd ta nazwa? Jak łatwo można się domyślić, pochodzi od kamienia rubinu, który już w starożytności stał się symbolem piękna, miłości, ale również trwałości uczuć. Niektórzy wierzą, że nosząc biżuterię z rubinami, cementujemy relację, w której się znajdujemy. Osoby poszukujące partnera, dzięki rubinom mają szansę na przyciągnięcie do siebie prawdziwej miłości. Zgodzicie się, że taki podarek idealnie pasuje. Wyrażać miłość można na wiele sposobów, ważne, by być w tym szczerym. Jeśli dysponujemy nieco mniejszym budżetem, warto postawić na biżuterię z cyrkoniami czy kryształem górskim. Ciekawe i nietuzinkowe propozycje przygotowały takie marki jak: Victoria Cruz, Coeur de Lion czy Pierre Ricaud.

 

Czerwona pocztówka z czerwonym sercem

 

Magicznie piękny pierścionek zaręczynowy z rubinem

Rubinom przypisuje się magiczne właściwości i znaczenie. Hindusi już w starożytności doceniali ten cenny minerał i nadali mu nazwę „ratnaraj”, czyli „król drogocennych kamieni”. Starożytni Grecy wiązali ten kamień z samą boginią miłości Afrodytą. Skoro rubiny mają taką patronkę, nic więc dziwnego, że zyskały na popularności wśród przyszłych małżonków. Ciekawostką jest fakt, że zanim diamenty stały się tak popularne, to właśnie pierścionki zaręczynowe z rubinem wiodły prym. Co tak przyciąga do rubinów? Po pierwsze ich barwa, najcenniejsze pochodzą z Birmy i mają krwiście czerwony kolor, który zawdzięczają zawartości chromu. Rubiny są też wyjątkowe ze względu na wzór gwiazdy pojawiający się na powierzchni kamienia. Jest to zjawisko asteryzm, charakterystyczne dla kamieni będących odmianą korundu. Po trzecie jego cena, jak i popularność wynikają z jego ograniczonej dostępności. Warto pamiętać, że naturalne kamienie, takie jak rubiny występują rzadko, a ich złoża są ograniczone. Wyjątkowe pierścionki zaręczynowe z rubinem posiada w swoim portfolio marka Bonore. Uwzględniając różne preferencje, marka przygotowała pierścionki wykonane z białego złota, jak i klasycznego o żółtym odcieniu. Nas szczególnie urzekł pierścionek Bonore 122378 z rubinem o wymownym kształcie serca.

 

Pierścionek Bonore pr-dhf-zb-rb11z rubinem

 

Oczaruj swoją wybrankę biżuterią z rubinami

Miłość to niezwykle ciekawe zjawisko tudzież uczucie. Posiada wiele oblicz: miłość rodzicielska, braterska, romantyczna, jak i tak często pomijana miłość do samego siebie, nie mylmy tego z próżnością. Symboli miłości jest wiele, ale kolor niezmiennie pozostaje jeden. Wyraź swoje uczucie do ukochanej, do siostry czy też mamy poprzez biżuterię z intensywnie czerwonym rubinem. Wyjątkową biżuterię z tym drogocennym kruszcem, znajdziesz w naszym sklepie internetowym Bonore.pl.


Marcelina Leman

Pasjonatka i wielbicielka wszystkiego, co niezwykłe. Dostrzega piękno w detalach. Szlify kamieni i ich historia nie mają przed nią tajemnic, gdyż z wykształcenia jest gemmologiem. Uwielbia łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego podróżuje szlakiem znanych malarzy i architektów.