Efektywny wygląd biżuterii platynowej przyciąga spojrzenia. Obok wyrobów ze złota i srebra to najczęściej wybierana kategoria ozdób, które cechuje wysoki połysk i bardzo duża wytrzymałość. To zaś sprawia, że produkty biżuteryjne z platyny są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej sercu osoby. Jeśli poszukujesz trwałego, estetycznie wyglądającego wyrobu jubilerskiego, to koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną w niniejszej kategorii.

czytaj dalej

Biżuteria platynowa

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Czym jest biżuteria platynowa?

Biżuteria z platyny to jeden z najbardziej luksusowych wyborów dla osób, które poszukują estetycznych ozdób jubilerskich. Platyna jest znana ze swojego białego, lśniącego wyglądu. Metal szlachetny nadaje się doskonale do wyrobu solidnej, wytrzymałej i połyskującej biżuterii. Zapotrzebowanie na platynę w jubilerstwie jest bardzo wysokie. Tuż obok złota oraz srebra stanowi największy udział w metalach służących do produkcji bransolet, kolczyków, pierścionków i sygnetów. Istotną cechą platyny jest oryginalny wygląd. Na pierwszy rzut oka jest podobna do srebra, choć jej struktura jest znacznie twardsza i odporna na uderzenia mechaniczne. Ozdoby platynowe są bezpieczne dla alergików i nie powodują problemów skórnych w wyniku kontaktu z metalem. Szlachetny wyrób jest metalem ciągliwym i kowalnym. Biżuteria stworzona z tego surowca może być uzupełniana innymi, niezwykle cennymi ozdobami. Świetnie komponuje się między innymi z kamieniami szlachetnymi, które w towarzystwie platyny wychodzą na pierwszy plan i zachwycają swoją prezencją.

Zalety biżuterii platynowej w jubilerstwie

Udział platyny w produkcji ozdób jubilerskich sięga nawet kilkudziesięciu procent. Co sprawia, że platyna w jubilerstwie jest tak bardzo doceniana? Jej piękno polega na prostocie i elegancji – klasyczny wygląd, który docenią osoby szukające nieoczywistych wyborów. Jej piękno polega na prostocie i elegancji, a jednocześnie może być ozdobiona różnymi rodzajami kamieni szlachetnych, takimi jak diamenty, szafiry czy szmaragdy. Platyna jest metalem uniwersalnym, bardzo lubianym przez wytwórców biżuterii. Bardzo często z jej udziałem komponuje się błyszczące pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne czy kolczyki. Platyna jest jednym z najtrwalszych metali stosowanym w jubilerstwie. Ma ona optymalny poziom ochrony przed zarysowaniami, a co za tym idzie, jest chroniona przed potencjalną utratą połysku w trakcie użytkowania. Biały połysk platyny nadaje biżuterii elegancki i ekskluzywny wygląd. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego.

Jak dbać o biżuterię platynową?

Mimo swojej wysokiej wytrzymałości, platyna – jak każdy inny surowiec szlachetny – powinien być odpowiednio konserwowany. Pierwszym krokiem zaradczym, jeszcze przed zakupieniem ozdób, powinno być zweryfikowanie źródła sprzedaży. Warto sprawdzić czy oferowane produkty są poddawane wiarygodnemu systemowi certyfikacji. Tylko wtedy zyskamy pewność, iż rzeczywiście mamy do czynienia z prawdziwą platyną. Jeśli już zakupiliśmy odpowiednią biżuterię platynową, warto zadbać o jej odpowiednie przechowywanie. Kiedy nie jest używana, to warto włożyć ją do miękkiego woreczka i schować w bezpieczne miejsce, pamiętając o oddzielnym pakowaniu każdego elementu. Platyna jest stosunkowo twarda, ale nie jest bezwzględnie odporna na każde zarysowanie. Oznacza to, że należy unikać kontaktu biżuterii np. z innymi metalami, które mogłyby uszkodzić jej powierzchnię. Ozdoby z platyny można myć w ciepłej wodzie, pamiętając o dokładnym wysuszeniu ich po procesie czyszczenia. Co więcej, regularne wizyty u jubilera pomogą utrzymać biżuterię w doskonałym stanie.

Podsumowanie

Biżuteria z platyny jest obecna w branży jubilerskiej od dziesiątek lat. Wytwarzane ozdoby są trwałe, solidne i błyszczące, co zwiększa ich renomę na rynku sprzedażowym. Część osób pragnących stać się posiadaczem efektownych ozdób może mieć wątpliwości, co do kraju pochodzenia surowca. Okazuje się, że niektóre metale mogą pochodzić z nie do końca etycznych źródeł – państw uwikłanych w konflikty wojenne, czy też zaprzęgających ludzi do ciężkiej pracy. Kupując taki produkt warto zorientować się, czy podlega on realnemu systemowi certyfikacji. Wówczas zyskamy pewność, że zakup będzie zarówno korzystny dla nas, jak i dla każdego podmiotu uczestniczącego w łańcuchu dostaw.

Sprawdź produkty dostępne w niniejszej kategorii od autoryzowanego sprzedawcy. Są to towary certyfikowane, posiadające komplet dokumentów gwarancyjnych oraz spełniające szereg restrykcyjnych standardów i wymogów.