Wyroby jubilerskie ze szkła zawsze wzbudzały zachwyt płci pięknej. Biżuteria z postaci kolorowych szkiełek wyróżnia się bogactwem barw oraz niepowtarzalnych kształtów. Wbrew pozorom jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia. Do uzyskania odpowiedniej jakości jest ręcznie formatowana pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Szkło borokrzemowe, z którego pozyskuje się materiał na ozdoby, można przy przestrzeganiu właściwej pielęgnacji nosić przez długie lata. Nic więc dziwnego, że tego typu wybory cieszą się ogromną popularnością. Ich wyjątkowość i unikatowe wzornictwo poprzez magię zaklętą w szkle zapewnia powodzenie we wszystkich dziedzinach życia.

czytaj dalej

Biżuteria szklana

Niestety nie znaleziono żadnych produktów :(

Dlaczego warto wybrać biżuterię szklaną

Każda kobieta marzy o biżuterii stworzonej tylko dla siebie, którą  można nosić niezależnie od okazji. Biżuteria ze szkła  dodaje niepowtarzalnego blasku i sprawia, że zawsze można poczuć się wyjątkowo. A to za sprawą szkła, które w zależności od kąta padania światła mieni się różnymi kolorami. W zasadzie nie ma dwóch takich samych szklanych wisiorków, kolczyków, bransoletek bądź pierścionków. Tego typu materiał wyśmienicie nadaje się na tworzenie wszelkich ozdób. Na specjalne okazje do eleganckich kreacji warto nabyć szklane kolie, które wyśmienicie dorównują blaskom najszlachetniejszym kamieniom. Szkło weneckie pięknymi naturalnymi barwami przypomina szmaragdy, a nawet przepiękne diamenty. 

Techniki produkcji biżuterii szklanej

Obróbka szkła przeznaczonego do biżuterii jest oparta na twórczości osób pracujących na bazie starych technik. Metoda fusingu polega na łączeniu różnych warstw kompatybilnego szkła w piecach hutniczych. Pod wpływem wysokiej temperatury niemal do 1000 stopni Celsjusza  dochodzi do łączenia dwóch różnych kawałków. Istotną kwestią jest odpowiedni dobór materiałów o tym samym współczynniku rozszerzalności. W innych przypadkach można uzyskać efekt przypominający sklejanie szkła. Dla uzyskania właściwego produktu stosowane są specjalne dodatki. Na kolor i strukturę wyrobów wpływa rodzaj szkliwa, barwniki w postaci pudrów i farb oraz minerały i związki metali. Tylko poprzez odpowiedni dobór parametrów i odpowiednią temperaturę można stworzyć wyjątkowy design szklanych ozdób. Całokształt tworzenia tego typu biżuterii wymaga twórczej weny i wielu umiejętności. Ukształtowane szkło jest szlifowane i oprawiane w metal, sznurek bądź rzemyki.

Rodzaje biżuterii szklanej

W zależności od gustu i upodobań można nabyć różnorodną biżuterię szklaną. Biżuteria dla kobiet  oprawiona w złoto bądź srebro cieszy się dużym powodzeniem. Jest ona kwintesencją ponadczasowej elegancji. Dodatkowo są to ozdoby, które nie uczulają i nie powodują alergii. Warto wspomnieć, ze wyroby jubilerskie ze stali szlachetnej również mają podobne właściwości i wyglądem nie ustępują złotemu kruszcowi.

Ozdoby ze szkła mają różną formę. Może to być biżuteria w postaci zawieszek na łańcuszki, rzemyki, a nawet na ozdobne sznurki z nici jedwabnych. Mniejsze bądź większe zawieszki o różnym kształcie mogą być zarówno ozdobą wisiorków, jak i bransoletek. Biżuteria na nadgarstek zyskała u pań szczególne uznanie. Bransoletki w kształcie kulek o szlifie fasetowym połączeniu ze złotymi kulkami tworzą niepowtarzalną ozdobę. Noszone pojedynczo lub kilka na jednym nadgarstku stały się hitem sezonu. Bardzo modne jest również noszenie tego typu biżuterii w połączeniu z zegarkiem. Nade wszystko do ulubionych ozdób kobiet zdecydowanie należą kolczyki i pierścionki.

Pielęgnacja biżuterii szklanej

Dzięki wysokiej twardości i odporności na czynniki zewnętrzne  biżuteria szklana świetnie się nadaje do codziennego użytkowania. Bez obaw można ją zakładać na co dzień do pracy, jak i na specjalne okazje. Aby tego typu ozdoby zachowały swój niepowtarzalny blask, warto je myć letnią wodą z dodatkiem zwykłego mydła. Po umyciu należy je lekko wytrzeć, najlepiej w ściereczkę z mikrofibry. Zdecydowanie nie należy używać detergentów na bazie alkoholu. Przetrzymywać je w pojedynczych opakowaniach przystosowanych do ich przechowywania, z dala  wilgotnych miejsc.

Podsumowanie

Biżuteria szklana zyskuje coraz większe powodzenie. Warto zwrócić uwagę na sposób jej noszenia. Nie należy nosić dużej ilości biżuterii w postaci naszyjników bądź bransoletek. Może to spowodować jej zniszczenie poprzez ocieranie.